XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Po raz drugi poświęcony był onkologii dziecięcej

XVIII Finał już za nami. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz osiemnasty. W Polsce jest kilkanaście centrów onkologii dziecięcej z doskonałą kadrą, które to centra nie są dostatecznie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt potrzebny do diagnostyki i leczenia.

 Ambicją WOŚP było stworzenie kilkudziesięciu dodatkowych miejsc w Polsce (po kilka w każdym województwie), gdzie rodzice – skierowani przez pediatrę – będą mogli spotkać się ze specjalistą i wykonać badanie w ramach wczesnej diagnostyki.

I na ten cel zbieraliśmy pieniądze w czasie XVIII finału, lokalna społeczność chętnie wzięła udział w XVIII Finale WOŚP. Uczniowie naszej szkoły kwestowali wraz ze Strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wylatowie. Wszyscy spontanicznie reagowali na wolontariuszy. Zebrano kwotę 1151,86 złotych. Dzięki uprzejmości Strażaków OSP w Wylatowie w dniu 10.01.2010 r. kwota została przekazana do Sztabu XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mogileńskim Domu Kultury.

Serdeczne podziękowania dla darczyńców, wolontariuszy oraz specjalne podziękowania dla Strażaków OSP w Wylatowie. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy, ale pamiętajcie – to jeszcze nie koniec, ponieważ WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY GRA DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!!!