Warsztaty on-line „Dzień o Suszy i Retencji w Ministerstwie Klimatu”

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy Państwa i Państwa uczniów do udziału w warsztatach on-line „Dzień o Suszy i Retencji w Ministerstwie Klimatu”, które odbędą się 17 czerwca w godzinach 11:00-12:20.

17 czerwca
tradycyjnie na całym świecie obchodzony jest Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą. Polska, przynajmniej w Europie, należy do krajów ubogich w wodę. Wpływają na to m.in. niekorzystne zmiany klimatu oraz zabetonowanie polskich miast. Dlatego tak ważne jest, żeby rozsądnie gospodarować wodą i zatrzymywać jak najwięcej deszczówki.

Warsztaty są kontynuacją kwietniowego wydarzenia „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”, które odbyło się
w ramach projektu edukacyjnego Fundacji BOŚ „Postaw na Słońce”. Wówczas minister Michał Kurtyka na żywo odpowiadał na pytania młodzieży, a w warsztatach w sieci wzięło udział 19 tysięcy uczniów. Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

Mamy nadzieję, że także 17 czerwca będziecie z nami. Wprowadzenia naukowego do tematu dokona prof. Szymon Malinowski z Instytutu Geofizyki UW. Debatę ekspertów o tym jak walczyć z suszą poprowadzi minister klimatu Michał Kurtyka. Każdy będzie mógł także sprawdzić swoją wiedzę w specjalnym interaktywnym Quizie Klimatycznym.

Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy 17 czerwca o godz. 11:00 wejść na stronę www.dzienwmk.pl i postępować zgodnie z instrukcją.

Będziemy wdzięczni jeżeli zechcecie Państwo przekazać nasze zaproszenie i zachęcić do udziału Państwa uczniów. Podobnie jak projekt edukacyjny „Postaw na Słońce”, warsztaty skierowane są do młodzieży z klas 7-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Organizatorami warsztatów, oprócz Ministerstwa Klimatu, są Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska i Fundacja BOŚ. Partnerami wydarzenia są Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, PGW Wody Polskie oraz Instytut Ochrony Środowiska.
W załączeniu znajdziecie Państwo więcej informacji na temat programu warsztatów.

Zapraszamy 17 czerwca!

Z poważaniem,
Radosław Żuk
Prezes Fundacji BOŚ