BAL KARNAWAŁOWY 2024

W czwartek 8 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Poprzedziły go liczne przygotowania – szykowanie strojów, dekorowanie sali gimnastycznej, wybór odpowiedniej muzyki. W dzień zabawy sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową. Kolorowe balony, serpentyny, kurtyny świetlne i inne ozdoby sprawiły, że dzieci, najpierw z klas 1-3, następnie 4- 7, rozpoczęły bal w świetnych humorach.

W trakcie tegorocznej imprezy wybraliśmy się w podróż do różnych zakątków świata. Początkowo gorące rytmy piosenki „Samba De Janeiro” zawiodły nas do Brazylii. Na piaskach Sahary tańczyliśmy z Shakirą do afrykańskich rytmów „WakaWaka (Thistime for Africa)”. W Europie z Zorbą odwiedziliśmy Grecję, a następnie w szalonym tempie pomknęliśmy do Francji, gdzie zatańczyliśmy kankana. Nie mogło również zabraknąć ulubionego tańca naszych uczniów, jakim jest „Belgijka”. Na koniec wróciliśmy do Polski, gdzie bawiliśmy się do melodii „Kaczuchy”.

Na bal przybyło wiele postaci z bajek, filmów, zaroiło się od różnych stworów i dziwadeł. Były wspólne tańce, kółeczka, tańce w parach, tradycyjny pociąg. Przeprowadzono wiele zabaw i konkursów. Na zmęczonych tancerzy czekał słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Wszyscy bawili się znakomicie.