Wycieczka do Torunia

W środę, 25 października 2017r. uczniowie z klasy III i IV uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Torunia.

Po dotarciu do Torunia, pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w Domu Legend Toruńskich, miejscu, które zapewnia niezwykłe wrażenia i atrakcje. Otwierając drzwi do piwnicy Domu Legend, przenieśliśmy się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii.

Następnie udaliśmy się pod pomnik Mikołaja Kopernika, spacerowaliśmy po Starym Mieście, gdzie mogliśmy kupić pamiątki i pierniki, z których to miasto słynie.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie uczyliśmy się piec pierniki. Poznaliśmy recepturę wypieku, a łącząc wszystkie składniki, własnoręcznie ugniataliśmy ciasto, wkładaliśmy do form i kładliśmy na blachę swoje pierniczki. Gotowe, jeszcze ciepłe pierniki, dzieci przywiozły na pamiątką pobytu w muzeum. Otrzymaliśmy również pyszne pierniczki do skosztowania. Pobyt w muzeum był dla dzieci niesamowitym przeżyciem.

Bardzo wyczekiwanym przez uczniów punktem wycieczki był pobyt w McDonald’s.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które jest interaktywnym centrum promującym nowoczesną komunikację naukową. Samodzielnie przeprowadzaliśmy doświadczenia, badaliśmy zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznawaliśmy prawa przyrody, a przede wszystkim dobrze się bawiliśmy.
Wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni wrażeń. Pomimo deszczu, wyjazd był bardzo udany.