ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA ORAZ DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W minionym czasie bibliotekarki ze Szkoły Podstawowej oraz Biblioteki Publicznej w Mogilnie- Filia w Wylatowie promowały czytanie i książki dzieciom w Przedszkolu w Wylatowie.

Celem zajęć czytelniczych było kształtowanie umiejętności uważnego słuchania, rozbudzanie potrzeby czytania, rozwijanie wyobraźni oraz zdobywanie wiedzy.

Pierwsze spotkanie polegało na zachęcaniu dzieci do czytania książek związanych ze świętami Bożego Narodzenia- „Adwentowe czytanie”.

Natomiast drugie dotyczyło Światowego Dnia Kubusia Puchatka oraz Dnia Babci i Dziadka. Bibliotekarki przypomniały wspólnie z dziećmi  imiona przyjaciół Kubusia Puchatka, a  później  układały puzzle z bohaterami opowieści o Kubusiu Puchatku.

Następnie panie bibliotekarki odczytały dwie pozycje książkowe „ Kamyczek: U Babci i Dziadka” oraz  „Wdzięczność” z serii „ Przygody Fenka: emocje”. Powyższe lektury były punktem wyjścia do rozmowy o sposobach spędzania czasu wspólnie z babcią i dziadkiem oraz o tym, za co można być wdzięcznym.

Dzieci słuchały z uwagą  i zainteresowaniem oraz chętnie wypowiadały się na powyższe tematy. Zajęcia upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze.