Święto szkoły – Dzień Patrona

DZIEŃ PATRONA

20 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona.   Najpierw uczniowie poszczególnych klas pod opieką wychowawców wykonywali plakaty związane z życiem i twórczością Jana Kochanowskiego. Uroczysty apel poprowadził przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Krzysztof  Ferenc. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego przewodniczący klas złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową.

Amelka Borzymowska i Zuzia Wachowska przypomniały nam najważniejsze wydarzenia z życia Jana z Czarnolasu. W hołdzie naszemu patronowi uczniowie klas I – VI przygotowali prezentacje odnoszące się do wybranych lektur. Były to przedstawienia teatralne, film i konkursy. Klasa I zaprezentowała inscenizację bajki J. Tuwima pt.”Rzepka”, klasa II a przygotowała ciekawy konkurs ze znajomości różnych tekstów baśniowych, klasa II b zabrała nas w podróż razem z Szewczykiem Dratewką, klasa III przygotowała inscenizację bajki pt.”Lis i kozioł” A. Mickiewicza, z klasą IV wybraliśmy się wraz z Harrym Potterem do Hogwartu, a z klasą V przenieśliśmy się w świat mitologicznych bogów. Natomiast uczniowie klasy VI przygotowali film, w którym zagrali postaci z różnych baśni i bajek.

Zgodnie z naszą szkolną tradycją w tym dniu odbyły się również wybory do Samorządu Szkolnego.

Dla naszego patrona, który był przecież człowiekiem renesansu i cenił różne dziedziny życia, rozegrane zostały zawody sportowe. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych I-III i IV-VI.