ŚWIĘTO SZKOŁY

19 czerwca obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły Jana Kochanowskiego. Tego dnia uczniowie poszczególnych klas najpierw spotkali się ze swoimi wychowawcami i wspólnie spędzali czas, wykonując zadania związane z naszym patronem.

Następnie udaliśmy się na salę gimnastyczną, aby wziąć udział w uroczystym apelu. Głównym punktem programu było przedstawienie zatytułowane „Zagubiony czas”. Wraz z bohaterami granymi przez uczniów klasy IV uczyliśmy się, że tak jak pisał już przed wiekami Jan Kochanowski, szczęśliwym może być ten, kto znajduje czas dla rodziny.W organizację tego dnia włączyli się także rodzice, którzy przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek.

Samorząd Uczniowski przeprowadził wybory opiekuna. Uczniowie wszystkich klas głosowali na wybranego przez siebie nauczyciela. Opiekunką Samorządu Uczniowskiego będzie ponownie pani Beata Marczewska.

Kolejnym punktem programu był specjalny pokaz zaprzyjaźnionych pań fryzjerek, które w piękny sposób układały fryzury. Jako modelki wystąpiły uczennice klasy I i III. Odbył się również mecz piłki nożnej rozegrany między dziećmi z młodszych klas.  Uczniowie klas IV – VII wzięli udział w grze terenowej. Każda grupa pod opieką wychowawcy – nauczyciela odwiedzała różne ważne dla naszej wsi miejsca i wykonywała określone zadania związane z historią Wylatowa i naszej szkoły. Zabawa ta mogła się udać dzięki uprzejmości wielu osób, mieszkańców wsi, którzy chętnie włączyli się w realizację tego zadania.

Ten rok szkolny nie dla wszystkich naszych uczniów minął bez problemów. Nieszczęśliwe wypadki i ciężkie choroby dotykają także dzieci. Pamiętaliśmy o nich wszystkich także tego dnia. Uczniowie klas I – VII przygotowali życzenia dla naszego ucznia Antka z I klasy. Każdy chętny mógł złożyć symboliczny datek. Jesteśmy społecznością i chcemy się wspierać, ucząc tego nasze dzieci, i naszych uczniów.

Pragniemy jeszcze raz gorąco podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację Święta Szkoły.