Spotkanie z Filharmonią

W piątek, 15 maja, uczniowie klas I– VIII mieli przyjemność uczestniczyć w audycji pt. „Muzyczne ograniczenie prędkości” w wykonaniu artystów Filharmonii Pomorskiej.

Spotkanie było wyjątkową okazją do poznania tajników muzyki oraz odkrywania, jak ważną rolę odgrywa tempo w odbiorze utworów muzycznych.

Podczas audycji artyści w ciekawy i przystępny sposób zaprezentowali różne rodzaje tempa muzycznego, ilustrując je fragmentami utworów wykonywanych na żywo. Uczniowie mogli usłyszeć, jak zmiana prędkości wpływa na charakter i nastrój muzyki – od spokojnych i nastrojowych melodii po szybkie i energiczne kompozycje. Nie zabrakło również ciekawostek muzycznych oraz aktywnego udziału publiczności.

Audycja dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych emocji, była cenną lekcją muzyki i kultury oraz zachęciła uczniów do rozwijania zainteresowań muzycznych.