Ślubowanie klasy pierwszej oraz pasowanie na ucznia.

     W piątek 20 października 2017 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej.

To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Radna Rady Miejskiej w Mogilnie Barbara Lech, Przewodnicząca Rady Rodziców Natalia Gumulińska, Komendant Straży Miejskiej w Mogilnie Mirosław Kuss, Rodzice pierwszoklasistów oraz cała Społeczność Szkolna.

           Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły pani Anety Półtorak, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.

           Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne a następnie wypili przygotowany przez mamy napój mądrości i odwagi. To był egzamin, który zdali na szóstkę.

           Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor Aneta Półtorak. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Wylatowie.

           Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło też upominków od zaproszonych gości i słodkości od koleżanek i kolegów z klasy III. Dodatkową niespodzianką były zawieszki odblaskowe, wręczone przez komendanta Straży Miejskiej w Mogilnie Mirosława Kussa w ramach realizowanej od kilku lat akcji „Widoczna gmina”.

Do grona społeczności szkolnej wstąpili: Filipek Michał, Filipek Róża, Gierlicki Oskar, Kaczmarek Magdalena, Kędzierski Adrian, Krzyżan Wojciech, Lange Eryk, Michalak Julia, Przybylski Jakub, Rogalska Julia, Sosiński Oskar, Stankiewicz Marika, Szymańska Aleksandra, Warchał Antoni, Wiśniewska Maja

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.