Przedstawienie Jasełkowe

Dzień 21 grudnia w naszej szkole rozpoczął się dla uczniów  wigiliami klasowymi. Po spotkaniach opłatkowych, każda klasa w sali gimnastycznej przygotowała stół oraz jego świąteczny wystrój. W sali gimnastycznej zgromadzili się zaproszeni goście, przedszkolaki, cała społeczność szkolna. Uroczystość bożonarodzeniową rozpoczął i prowadził przewodniczący Samorządu Szkolnego Krzysztof Ferenc. Pani dyrektor Katarzyna Zaborowska przywitała zaproszonych gości, całą społeczność szkolną składając wszystkim życzenia świąteczne.

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. Jasełka w wykonaniu uczniów klasy czwartej  wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój

Piękny śpiew kolęd w wykonaniu uczennic naszej szkoły: Kai Szpuleckiej i Sary Skorupińskiej uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

Po występie uczniów klasy czwartej, spotkanie bożonarodzeniowe uświetnił występ zespołu Wylatowianki.  Panie z zespołu  przy akompaniamencie p. Waldemara Krystkowiaka zaśpiewały  kilka polskich kolęd. Następnie poszczególne klasy zaśpiewały wybrane przez siebie kolędy.

Po kolędowaniu uczennica klasy VIII Alicja Leszczyńska odczytała fragment Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa.

Następnie wyznaczeni uczniowie udali się do Gości oraz pracowników naszej szkoły z życzeniami świątecznymi.

W kolejnym punkcie programu zabrali głos:  Pani Radna B. Lech, która złożyła złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

Następnie zostały podsumowane wyniki świątecznych konkursów.

Później dzieci z niecierpliwością, radością i piosenką na ustach oczekiwały św. Mikołaja. Wizyta Świętego wprowadziła wszystkich w wesoły, miły, świąteczny nastrój.