Pożegnanie zimy– kolorowy pierwszy dzień wiosny

Wiosna to czas , kiedy

wszystko budzi się do życia,

świat z dnia na dzień robi się kolorowy.

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego.

Uczniowie klas I- VIII pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły, Pierwszy Dzień Wiosny, obchodzi się w niecodzienny sposób. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej, przygotowała stroje w wylosowanej przez siebie kolorystyce:

Klasa 1- kolor niebieski

Klasa 2- kolor zielony

Klasa 3- kolor niebieski

Klasa 4- kolor pomarańczowy

Klasa 5- kolor zielony

Klasa 7- kolor żółty

Klasa 8- kolor czerwony.

Na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło. Po dwóch lekcjach nauki rozpoczęły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Pierwszym punktem programu był kolorowy korowód z Marzanną, przy dźwiękach instrumentów perkusyjnych i głośnych kocich okrzykach, który przemaszerował ulicami Wylatowa.

Po przemarszu, cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej, gdzie odbył się konkurs „ Mam Talent”, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje. Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów oraz propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Tego dnia każdy uczestnik miał na szkolnej scenie swoje „3 minuty” sławy. Mimo towarzyszącej tremy, wszyscy spisali się świetnie wykazując przed publicznością nieprzeciętny talent.  Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Podziwiamy Waszą odwagę, zaangażowanie i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Zaprezentowaliście się wspaniale– wielkie brawa!!! Musimy pamiętać, że w każdym drzemie jakiś talent– trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować.