Lekcja przyrody w ramach programu „Aktywni Błękitni”

Uczniowie klasy IV wzięli udział w fascynującej lekcji przyrody w ramach programu „Aktywni Błękitni”.

Podczas zajęć czwartoklasiści zgłębiali tajemnice polskich rzek i jezior, a zdobytą wiedzę przekuli w niesamowity projekt doliny rzecznej. Dzięki kreatywnym warsztatom czwartoklasiści na własne oczy zobaczyli, jak ukształtowany jest teren wokół rzeki.

Dowiedzieli się czym jest dopływ, koryto rzeczne oraz jak wielkie znaczenie dla ochrony czystości wód ma otaczająca je przyroda. Lekcja była idealnym połączeniem teorii z ekologicznym działaniem!