Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach

Dzisiaj, 26 września, obchodzony jest Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Z tej okazji asp. Tomasz Bartecki – policjant prewencji z mogileńskiej komendy, odwiedził uczniów z klasy V i VII. To wydarzenie, łączące w sobie przedsięwzięcie edukacyjno– profilaktyczne odbyło się w ramach akcji  „EDWARD” – czyli Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach.

Podczas spotkania, funkcjonariusz omówił najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych, głównie tych o najbardziej tragicznych skutkach. Prezentując materiały multimedialne uzmysłowił, jak groźna jest nadmierna prędkość, prowadzenie pod wpływem substancji psychoaktywnych, czy też korzystanie z telefonu komórkowego w trakcie jazdy.

Uważajmy na drogach!!! Będąc pieszym uczestnikiem ruchu, pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, rozglądajmy się na drodze i bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych. Poziom bezpieczeństwa na drogach zależy od zachowania każdego uczestnika ruchu, dlatego przestrzegajmy obowiązujących przepisów i kierujmy się rozsądkiem.