Dzień Praw Dziecka w naszej szkole

20 listopada to dzień szczególny, gdyż obchodzony jest jako Światowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji zaplanowaliśmy do realizacji szereg działań. W tym dniu wielu uczniów przyszło do szkoły ubranych na niebiesko lub miało na sobie jakiś dodatek w tym właśnie kolorze. Na zajęciach w klasach poruszana była problematyka związana z prawami dziecka, uczniowie wykonali gazetki ścienne.

Odbyły się również warsztaty dla wolontariuszy zrzeszonych w Szkolnym Klubie Wolontariusza i Klubie Młodych Unicef oraz konkurs „Prawa dziecka”. Dzieci przygotowały specjalne tabliczki, na których napisały ułożone przez siebie „Prośby do dorosłych”. Tabliczki podczas finału zostały rozwieszone w holu szkoły.

Również  w bibliotece kartka w kalendarium obwieściła Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, w „Kąciku książki” zagościły książki i broszury o prawach dziecka, chętne dzieci wykonały mini- łańcuch praw dziecka i kilka osób wysłuchało opowiadania Anny Sójki „Prawo do wyrażania własnych poglądów, opinii i emocji, czyli Trzy nieponiedziałki” ze zbioru „12 ważnych praw” (pochodzącego z biblioteki szkolnej).

Celem akcji  było kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez edukację w zakresie praw dziecka ,uświadamianie  dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać.