Dzień Dziecka i Święto Rodziny w Chabsku.

Dnia 1 czerwca 2010r na terenie Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku odbył się organizowany przez naszą szkołę Dzień Dziecka, który stał się dla nas Dniem Rodziny.
Przygotowaniem imprezy zajęła się Rada Rodziców oraz nauczyciele. We wtorkowe popołudnie w Chabsku wielu uczniów pojawiło się wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem by wziąć udział w konkursach i mile spędzić czas.
Pogoda nie popsuła planów dnia i choć nie było słońca, wszystkich rozgrzała sportowa rywalizacja, ognisko i piec do wypieku chleba.

Na początku imprezy po przywitaniu gości, pani dyrektor wręczyła uczniom klasy IV karty rowerowe na które wszyscy uczniowie czekali z niecierpliwością.
Następnie odbyły się dwa konkursy sportowe, w których rywalizowały dwójki rodzinne. W kategorii klas I-III startowały 22 dwójki reprezentujące poszczególne rodziny. Mimo, że konkurencje szczególnie dla rodziców nie były zbyt łatwe, zabawa przysporzyła wiele emocjonujących chwil.

Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców w tym konkursie odebrali:
za I miejsce z jednakową ilością punktów Daria Hernacka oraz Eryk Kasprowicz z najbliższymi,
za II miejsce Marcin Leśny z bratem,
za III miejsce Julia Szpulecka z tatą.

Klasy IV-VI reprezentowała skromniejsza liczba zespołów a mianowicie –  9.

Nagrody odebrali:
za I miejsce Witek Stankowski z mamą,
za II miejsce Natalia Kina również z mamą,
za III miejsce ( po dogrywce) Zuzia Laskowska z bratem.

W budynku muzeum odbył się jednocześnie konkurs plastyczny, gdzie dzieci wspólnie z rodzicami prezentowały zdolności plastyczne. Najwyżej oceniony został plakat z wizerunkiem szkoły narysowany przez rodzinę Fabiańskich. Drugie miejsce zajęła rodzina Wachowskich, a trzecie rodzina Cierpisz.

W tym roku puchar przechodni trafił do rąk klasy III za wystawienie największej ilości dwójek rodzinnych w konkursach.

Przy zapachu świeżo wypiekanego chleba, smaku domowego smalcu i pieczonych na ognisku kiełbasek obserwowano wyczyny Ochotniczej Straży Pożarnej z Wylatowa. Dzieci miały okazję przejechać się wozem strażackim i obserwować działanie sprzętu pożarniczego.

Wesołą atmosferę i nagłośnienie zapewnił były uczeń naszej szkoły Adrian Witkowski, któremu serdecznie dziękujemy, oraz uczennice prezentujące swoje zdolności wokalne.

Na zakończenie imprezy odbył się mecz siatkówki pomiędzy zespołami rodziców i uczniów wspomaganych przez panią dyrektor i nauczycieli. Rodzicom gratulujemy bo w sportowej walce siatkarskiej wygrali 3 sety nie tracąc żadnego.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok by również dobrze spędzić czas w miłej atmosferze.