„Bezpieczna droga do szkoły”

Na początku roku szkolnego odbyły się dwa spotkania z przedstawicielami mogileńskiej  Komendy Policji, aby przypomnieć uczniom podstawowe przepisy ruchu drogowego.

Pierwsza z pogadanek, dla klas I- III, którą przeprowadził  asp. Tomasz Bartecki odbyła się 6 września. Jej celem  było zwrócenie uwagi dzieci na czyhające na nich niebezpieczeństwa w drodze do szkoły. Funkcjonariusz prewencji przypomniał najmłodszym zasady podczas przechodzenia przez jezdnię, wytłumaczył dlaczego podczas jazdy samochodem powinni korzystać z fotelików ochronnych. Mówiąc o zagrożeniach w kontakcie z obcymi przestrzegał, aby nie ufać takim osobom i nie nawiązywać z nimi kontaktu. Dzieci usłyszały porady na wypadek spotkania z agresywnie zachowującym się psem. Poznały także zasady i sytuacje, w jakich można korzystać z numeru alarmowego.

Kolejne spotkanie odbyło się dzisiaj- 11 września. Policjanci prewencji z mogileńskiej komendy odwiedzili uczniów z klasy V, VI, VII i VIII.  Dzielnicowy mł. asp. Hubert Pachała i asp. Tomasz Bartecki zwracali uczniom uwagę na właściwe zachowanie się w drodze do szkoły. Przypomnieli, że każdy pieszy i rowerzysta powinien pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Policjanci mówili również o tym, by w rejonie przejść dla pieszych stosować zasadę ograniczonego zaufania, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd.