11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole 10 listopada 2016r. odbyła się z tej okazji akademia. W uroczystym apelu, który rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego, wzięli udział uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście.  Uczniowie klas IV-VI przedstawili  program artystyczny o patriotycznym charakterze pt. „Dzień Niepodległości”. 11 listopada 1918 roku był pierwszym dniem odzyskania przez Polskę niepodległości. Po  123 latach niewoli i nieobecności na mapie Europy, Polska stała się samodzielnym państwem.  Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku.

Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Do występów przygotowały uczniów: p. K. Zaborowska i p. H. Furtak.

Po programie artystycznym wystąpił zespół śpiewający „Wylatowianki”, pod muzycznym kierownictwem p. Waldemara Krystkowiaka, który zaprezentował wiele znanych i bliskich każdemu Polakowi piosenek.

Na zakończenie uroczystości,  pani dyrektor Katarzyna Łaniecka, podziękowała nauczycielkom , uczniom i zespołowi śpiewającemu za piękne występy i cenną lekcję historii, która była także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny.

Kiedy nagle las zaszumi,

Mowę sosny gdy zrozumiesz…

To jest Polska

Gdy zobaczysz gdzieś topole

Królujące ponad polem…

To jest Polska…